O nás

Vítejte na stránkách Herpetology.cz! Jsme skupina přírodovědců, zabývající se především plazy a obojživelníky. Kromě výzkumu a fotografování našich domácích i zahraničních druhů, za kterými podnikáme různé expedice, také chováme plazy a obojživelníky doma. Můžete se na nás obrátit s jakýmkoli dotazem, ať už ohledně volně žijících zvířat, třeba u vás na zahrádce, tak i s prosbou o radu v péči Vašich chovanců v teráriích a akváriích.

Žijte se zájmem!

Herpetology.cz

Tým Herpetology.cz. Zleva: Tomáš Dino Holer, Tomáš Caska, Petr Hataš.

Členové:

Ing. Tomáš Holer (Dino

Hlavní zájem: Obojživelníci, hadi, ještěři

Administrátor stránek, kameraman, fotograf, chovatel, člen České Herpetologické společnosti

Již od dětství mě zajímala zvířata a především pak plazi a obojživelníci. Když jsem se pak po gymplu rozhodoval kam dál, bylo mi jasné, že pokud chci s těmito tvory i pracovat, bude asi potřeba studovat dále. Rozhodl jsem se tedy proto pro bakalářský obor Speciální Chovy na České Zemědělské Univerzitě v Praze, Fakultě Agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů. Zde jsem se potkal s Petrem a s Tomášem a založili jsme spolu stránky Herpetology.cz (rok 2012). Po vystudování jsem se rozhodl přejít na fakultu Tropického zemědělství, na obor Wildlife Management. Díky tomu jsem se dostal do Brazílie a mohl zde pozorovat spoustu nádherných druhů žab, hadů a ještěrů. Na této fakultě jsem byl však jediný, kdo se zabýval herpetologií a proto jsem znovu změnil instituci a přešel tentokrát na fakultu Životního Prostředí, kde jsem studoval doktorské studium oboru Ekologie, které jsem ale z časových důvodů zanechal. Nicméně, herpetologii se věnuji i nadále.

Co aktuálně chovám: Především ocasatí obojživelníci

Jazyky: angličtina, ruština

email: holer.tomas@gmail.com

***

Ing. Petr Hataš

Hlavní zájem: ještěři, obojživelníci, želvy

Fotograf, chovatel, člen Teraristické společnosti Praha

Herpetologie je pro mě víc než jen pouhý koníček. Má rodina mě od malička vedla k péči a poznávání přírody obecně, obzvlášť pak plazů a obojživelníků. Zdědil jsem například úspěšný chov suchozemských želv, který bych i já rád předal jednou svým dětem. Baví mě poznávat, vzdělávat se, stavět terária a to vše následně poslat dál.

Jazyky: angličtina, řeč zvířat

***

Ing. Tomáš Caska

Hlavní zájem: ještěři, obojživelníci, sklípkani

Fotograf, chovatel

Mám rád vše živé kolem sebe, plazi a obojživelníci jsou však výjimeční svým způsobem života. Od mala jsem domů nosil žížaly, žáby a ostatní havěť co jsme kde našel. Když jsem se po střední škole rozhodoval kam půjdu dál zkusil jsem Českou zemědělskou univerzitu, kde jsem se seznámil se svými kolegy. Mezi mé zájmy patří chov sklípkanů, ještěrů a obojživelníků a také fotografování zvířat v jejich přirozeném prostředí a s tím i poznávání koutů nejen naší krásné země ale i zahraničí.

Jazyky: angličtina, španělština